Skup i sprzedaż aut Warszawa

Specjalne oferty dla stałych klientów

Skup, złomowanie, kasacja samochodów

Najlepszy skup aut

Przez wielu klientów powracających do nas od paru lat i regularnie kupujących samochody jesteśmy nazwani najlepszym miejscem na zakup nowego i sprzedaż swojego starego auta.

Oferujemy jasne i przejrzyste zasady skupu oraz sprzedaży, dajemy zniżki, bonusy pieniężne oraz 30 dni OC gratis.

Specjalizujemy się w tanich autach a mimo to użytkowane są po kilka lat.

Skup samochodów

Skup aut Warszawa

Nasz komis zapewni Ci najlepsze warunki skupu, sprzedaży lub złomowania samochodu w Warszawie - 100% gwarancji satysfakcjiNajczęściej zadawane pytania odnośnie skupu, sprzedaży i złomowania / kasacji, bezpłatnego odbioru, dokumentów potrzebnych do zarejestrowania lub wyrejestrowania samochodu w Warszawie i woj. Mazowieckim

 

Odpowiedzi odnośnie rejestracji, wyrejestrowania, OC, podatku PCC, przeglądu

1Jakie dokumenty dostaję przy sprzedaży auta z przeznaczeniem do odsprzedania lub kasacji ?
Przy sprzedaży nam auta z przeznaczeniem do dalszej odsprzedaży dostają Państwo umowę kupna-sprzedaży od której nie odprowadza się żadnego podatku jeśli auto pozostawało w Państwa rękach powyżej 6 miesięcy.
Jeśli to okres krótszy niż 6 miesięcy należy odprowadzić podatek od różnicy kwoty zakupu i sprzedaży czyli podatek od zysku jeśli taki zaistniał w momencie zbycia pojazdu.

Natomiast w przypadku sprzedaży aut na kasację czyli złomowanie otrzymują Państwo dokumenty kasacyjne z którymi w Urzędzie Komunikacji można dokonać wyrejestrowania samochodu.

W obu przypadkach należy powiadomić firmę ubezpieczeniową i wymówić polisę OC w ciągu 14 dni od daty zbycia pojazdu. W większości firm można tego dokonać elektronicznie za pomocą formularza lub maila podanego na stronie ubezpieczyciela, bądź też w najbliższym punkcie ubezpieczeń gdzie dane towarzystwo ubezpieczeniowe ma zawartą umowę o współpracy
2Czy muszę zapłacić podatek PCC - od czynności cywilno prawnych przy zakupie auta ?
Jest to podatek uregulowany w ustawie z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych dotyczy jedynie sytuacji w której pojazd został zakupiony od osoby fizycznej czyli nie prowadzącej działalności gospodarczej. W takim przypadku osoby dokonały umowy kupna-sprzedaży i należy uiścić 2% podatku PCC wypełniając druk PCC-3 w Urzędzie skarbowym.

Przy zakupie samochodu od firmy podatek PCC nie występuje. Otrzymują Państwo fakturę zakupu: fakturę VAT bądź też fakturę VAT-marża. W obu przypadkach osoby kupujące zwolnione są od zapłaty podatku od czynności cywilno-prawnych.

Podatku PCC nie płaci się jeśli przedmiot transakcji był wyceniany na kwotę niższą niż 1000 PLN. Wyceny indywidualnej może dokonywać Urząd Skarbowy na podstawie oszacowania EUROTAX.

Ponieważ samochody są w różnym stanie warto więc na umowie dopisać w przypadku uzasadnionego zaniżenia wartości, że pojazd jest "do poprawek blacharsko-lakierniczych" stąd też jego niższa cena w stosunku do rynkowej.
3Skończyło się OC lub kończy się OC, co mam zrobić z nieużywanym samochodem ?
Jeżeli samochód stoi nieużywany a obowiązkowe ubezpieczenie OC dobiega końca to najlepiej sprzedać samochód przed upływem jego ważności.

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej czyli OC automatycznie się przedłuża jeśli użytkownik posiadał polisę na siebie przez pełny okres i nie nabył jej wraz z autem od poprzedniego właściciela.

Zbycie pojazdu i zgłoszenie zbycia w ubezpieczalni dopiero przerywa bieg ubezpieczenia i obowiązek uiszczania za nie składek.

Warto więc pamiętać aby dokonać poinformowania firmy ubezpieczeniowej o zbyciu pojazdu w terminie jak najszybszym i nie przekraczającym 14 dni od daty sprzedaży samochodu.
4Ile dostanę za złomowanie samochodu czyli oddanie go na kasację ?
Odkąd firmy zajmujące się kasacją samochodów nie otrzymują 500 pln opłaty recyclingowej (wcześniej opłacanej wraz z kartą pojazdu która kosztowała właśnie 500 złotych) to złomowanie odbywa się na zasadzie wyceny indywidualnej według wagi samochodu podanej w dowodzie rejestracyjnym oraz ewentualnych dopłat za rzeczy ponadstandardowe jak nowy akumulator, aluminiowe felgi, czy też instalacja LPG.

Najczęściej podstawowa kwota otrzymywana przy złomowaniu auta z odbiorem lawetą przez firmę to około 100-200 PLN za tonę wagową pojazdu podaną w dowodzie.

Dopłaty można uzyskać np. za sprawny akumulator (około 50 pln), za alu felgi (100-300 pln), za radio (50-100 pln).

Często ważniejsze jest natychmiastowa kasacja / złomowanie niż kwota którą się otrzyma w jej wyniku. Przy przedłużeniu się polisy OC na następny rok może się okazać, że kwota którą należy zapłacić do ubezpieczyciela to kilkaset złotych !
5Szybka sprzedaż auta do skupu samochodów - ile pieniędzy za nie dostanę ?
Skup samochodów i dalsza ich odsprzedaż odbywa się na zasadach rynkowych popytu i podaży. Nie ma dwóch jednakowych używanych aut z tego samego rocznika - różnią się przebiegiem, wyposażeniem, uszkodzeniami, mankamentami i wadami.

Wyceny dokonuje się indywidualnie a szybki skup aut ma tylko rację bytu jeśli marża handlującego jest różnicą pomiędzy wartością rynkową pojazdu a wypłacaną za niego kwotą.

Zwykle cena wypłacana w skupach samochodówjest około 20% niższa od kwoty od jego wyceny rynkowej biorąc pod uwagę przebieg i stan pojazdu.

Do tego dochodzą jeszcze czynniki takie jak koszt doprowadzenia auta do sprzedaży pod kątem mechanicznym / technicznym (potrzebne naprawy), dokonanie przeglądu technicznego (jeśli się kończy lub skończył), opłacenie składki OC (jeśli termin tego wymaga) oraz pod kątem wizualnym np. pranie tapicerki, odkurzanie, polerowanie lakieru czy reflektorów.

Warto więc pamiętać aby auto do skupu samochodów przyprowadzić wyczyszczone i umyte jeśli zależy Państwu na uzyskaniu wyższej ceny.
6Skup i sprzedaż aut nietypowych i poza sezonem - ile mogę dostać za cabrio w zimie ?
Samochody nietypowe, specjalistyczne, po tuningu, swapach silników, wreszcie kabrio to auta wyceniane przez kupujących i sprzedających indywidualnie i często odbiegające od rocznikowych wycen rynkowych podawanych w ogłoszeniach oraz książki EUROTAX.

Cena skupu samochodu w wersji cabrio poza sezonem np. w zimie lub bezpośrednio przed zimą będzie o wiele niższa niż w sezonie letnim. Kupujący liczy się z tym, że by go sprzedać będzie musiał czekać kilka miesięcy a kosztem jest np. OC opłacane przez cały czas, przegląd techniczny, czy paliwo potrzebne do jego regularnego odpalania na placu.

Kosztem z którym nie liczy się sprzedający samochód, bo o nim nie wie jest placowe czy koszt postoju auta na placu przez kilka miesięcy, jego regularne mycie, czy odśnieżanie.

Sprzedając swoje kabrio na początku zimy możesz albo próbować dokonać tego samodzielnie poprzez portale ogłoszeniowe (powodzenia!) albo też sprzedać natychmiastowo do skupu samochodów otrzymując gotówkę od ręki ale od 20-40% poniżej ceny rynkowej.

Prosta kalkulacja podstawowych kosztów handlarza: OC na 6 miesięcy około 400 złotych, przegląd techniczny 100-120 złotych, tankowanie około 100 złotych miesięcznie, mycie / odśnieżanie 100 złotych miesięcznie, placowe 200-300 złotych miesięcznie, przygotowanie wizualne do sprzedaży w sezonie około 600 złotych.

To wszystko powoduje że aby zarobić należy się narobić !
7Samochód nie przeszedł przeglądu, nie opłaca mi się go naprawiać. Co z nim teraz zrobić ?
Auto bez przeglądu technicznego jest w zasadzie bezużyteczne. Jazda nim po drogach jest o tyle ryzykowna, że w przypadku kolizji z naszej winy ubezpieczalnia może odmówić wypłaty odszkodowania poszkodowanemu w kolizji.

O ile nie ma osób poszkodowanych to sprawa jest prosta i może zakończyć się na kilkudziesięciu tysiącach ściąganych przez komornika. Jeśli są ofiary śmiertelne, bądź osoby trwale poszkodowane to może się okazać, że nie wypłacimy się do końca życia !

Aby auto przeszło przegląd techniczny należy usunąć wszystkie usterki - jednym słowem naprawić mechanicznie i doprowadzić do stanu nie budzącego wątpliwości diagnosty.

Skupujemy samochody bez przeglądu bo jesteśmy w stanie taniej niż Państwo usunąć wszystkie usterki. Posiadamy wiele części z aut złomowanych, dodatkowo zatrudniamy mechaników, którzy zajmują się fachowo wszystkimi naszymi autami.

Cena skupu samochodów bez przeglądu musi oczywiście dyskontować cenę napraw oraz części zamiennych oraz wykonania powtórnego przeglądu oraz naszej marży.
8Skończyło się ubezpieczenie, jaka kara za brak OC i co teraz zrobić z niepotrzebnym samochodem ?
Jeśli kończy się ubezpieczenie możesz sprzedać auto przed jego upływem. Jeśli natomiast skończyło się ubezpieczenie a polisa nie uległa odnowieniu automatycznemu to musisz wiedzieć o karach z UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego).

Kara za brak OC powyżej 14 dni w 2018 roku wynosiła 4 200 zł. Uległa ona zmianie od 2019 roku i obecnie wynosi w przypadku samochodów osobowych:

- kara za brak OC powyżej 14 dni (ukarany kierowca płaci 100% stawki) 4500 PLN

- kara za brak OC od 4 do 14 dni (ukarany kierowca płaci 50% stawki) 2250 PLN

- kara za brak OC do 3 dni (ukarany kierowca płaci 20% stawki) 900 PLN

Samochód bez ważnego OC nie ma prawa się poruszać po drogach publicznych - stąd też proponujemy sprzedaż auta i transport lawetą.

Oferujemy skup aut bez OC z własnym odbiorem, natychmiastową wypłatą w gotówce oraz wystawieniem dokumentów potrzebnych do wyrejestrowania lub też powiadomienia Towarzystw Ubezpieczeniowych o zbyciu pojazdu i wstrzymaniu naliczania OC
 • Skup Alfa Romeo Warszawa
 • Skup Audi Warszawa
 • Skup BMW Warszawa
 • Skup Chevrolet Warszawa
 • Skup Citroen Warszawa
 • Skup Dacia Warszawa
 • Skup Daewoo Warszawa
 • Skup Dodge Warszawa
 • Skup Fiat Warszawa
 • Skup Honda Warszawa
 • Skup Ford Warszawa
 • Skup FSO Warszawa
 • Skup Hyundai Warszawa
 • Skup Isuzu Warszawa
 • Skup Iveco Warszawa
 • Skup Jaguar Warszawa
 • Skup Jeep Warszawa
 • Skup KIA Warszawa
 • Skup Łada Warszawa
 • Skup Lancia Warszawa
 • Skup Land Rover Warszawa
 • Skup Mazda Warszawa
 • Skup Mercedes Warszawa
 • Skup MG Warszawa
 • Skup Mini Warszawa
 • Skup Mitsubishi Warszawa
 • Skup Nissan Warszawa
 • Skup Opel Warszawa
 • Skup Peugeot Warszawa
 • Skup Renault Warszawa
 • Skup Rover Warszawa
 • Skup Saab Warszawa
 • Skup Seat Warszawa
 • Skup Skoda Warszawa
 • Skup Ssang Yong Warszawa
 • Skup Subaru Warszawa
 • Skup Suzuki Warszawa
 • Skup TATA Warszawa
 • Skup Toyota Warszawa
 • Skup Trabant Warszawa
 • Skup Volkswagen Warszawa
 • Skup Volvo Warszawa