More

Nowy Volkswagen

Samochody świata Niemiecki koncern samochodowy bije rekordy sprzedaży.
Niemiecki koncern samochodowy Volkswagen na pewno nie może powiedzieć, że kryzys, który ma miejsce w branży motoryzacyjnej jest dla niego wielką przeszkodą. Przez pierwsze dziesięć miesięcy tego roku zdołał on wyprodukować ponad siedem i pół miliona samochodów. Jest to bardzo dobry wynik, który jest o dziesięć procent lepszy niż ten osiągnięty w analogicznym okresie roku poprzedniego. Rok 2010 miał być takim, który szybko się nie powtórzy. Tymczasem Niemiec zbliżyli się do poziomu, którego osiągnięcie przewidywali w roku 2018. Za sześc lat planowana jest roczna produkcja na poziomie dziesięciu milionów.

Siedem i pół miliona w tym, nie zakończonym jeszcze rok daje niemal pewność, że dziesięć milionów zostanie osiągnięte gdzieś w roku 2015 czy też 2016. Na liczbę siedmiu i pół milionów składa się kilka marek. Najwięcej wyprodukowano samych Volkswagenów, których zjechało z taśmy produkcyjnej ponad cztery i pół miliona. Dalej w klasyfikacji plasuje się Audi, którego produkcja wzrosła w porównaniu z poprzednim rokiem o ponad dwanaście procent. Na dobrym poziomie są także wyniki Skody. Zdecydowanie za to spada ilość wyprodukowanych Seatów. Ich produkcja zmniejszyła się o blisko dziesięć procent. Samochody niemieckiego koncernu nie trafiają jedynie do Europy. Co prawda dalej jest to wiodący rynek, ale powoli ustępuje on miejsca krajom azjatyckim, gdzie zauważalna jest znacznie lepsze koniunktura. Wyniki mogą być jeszcze lepsze jeżeli doliczy się do tego samochody marki Porsche, które są w koncernie dopiero od dwóch miesięcy.
giler dna 50 forum opel fowizm tauriworld pikolo transport wawa nieruchomosci czym zajmuje się ekonomista dobry dietetyk koszalin

Najnowsze